Inspiracje z Biedronki cz.II

Opublikowano 2012-08-03

 

Przedstawiam kolejne dwa produkty godne polecenia, które znajdziemy w Biedronce.

źródło: http://www.biedronka.pl/

 

Melisa z pomarańczą Herbal Time (20 torebek) 40g

 

Herbata ziołowa ekspresowa aromatyzowana.

Skład: liść melisy 41%, owoc jabłka, suszony owoc pomarańczy 10%, owoc dzikiej róży, aromat, kwas cytrynowy-regulator kwasowości, prażony korzeń cykorii.

Herbata melisa z pomarańczą w swoim składzie ma owoc dzikiej róży. Chyba pozostaje się tylko cieszyć. Smakuje bardzo delikatnie (czuć pomarańczę) i na pewno koi nasze skołatane nerwy;)

 

Ziołowa kompozycja 7 ziół Herbal Time (20 torebek) 40g

 

Skład: rooibos 55%, liść mięty 12,5%, liść jeżyny 12%, owoc kopru włoskiego 10%, werbena 5%, cynamon 3%, korzeń lukrecji 2,5%.

W składzie tej herbaty pojawiają się znane zioła i na pewno zastanawiamy się co to jest rooibos. Otóż: rooibos to w tłumaczeniu czerwony krzew uprawiany w RPA  i nie jest spokrewniony z krzewem herbacianym. Z liści otrzymuje się napar ziołowy, który zawiera sporą dawkę minerałów, niezbędnych do prawidłowego  funkcjonowania naszego organizmu (potas, sód, magnez, wapń, fluor, miedź, żelazo, mangan, cynk).

Zatem pijąc taka herbatkę (7 ziół)  mamy świadomość, że pijemy ją tylko dla naszego zdrowia. Obawiam się, że nie każdemu ta herbata posmakuje. Po prostu albo się lubi albo nie, ziołowe herbaty.

 

źródło:
 http://oherbacie.pl/rooibos-czerwonokrzew-afrykanski/
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Rooibos

 

Podobne tematy:

Inspiracje z Biedronki

Inspiracje z Biedronki cz.III


Liczba odpowiedzi na Inspiracje z Biedronki cz.II 2

  1. Józef

    Od kilku lat kupuja w Biedrnkaherbata :kompozycja 7 ziół.Obecnie w Katowicach nie moga jej dostać.Kiedy bydzie,potrzebuja ią.Józef Heisig

Dodaj komentarz

TELEFON 537-810-118 || E-MAIL kontakt@ziolowo.pl
Copyright © 2012- ZIOŁOWO || Powered by WordPress || Designed by Contexture International & ZIOŁOWO

Licencja Creative Commons